Viitorul Hârlău - Partizanii Bârnova  0-1 (0-0)

Partizanii: Chirilă - Moroșanu, Roiu (cpt), Leonte, Putină - Boaru (64 I.Diță), Rotaru, A.Filip, Pasniciuc (78 Cozma) - I.Pavăl (91 Corjan), C.Popa (87 Luca);
Rezerve neutilizate: Apetrei, C.Donose, Rânțar;

Arbitri: Vlad Trifan, Cătălin Chișlea și Paul Cojocaru;
Observator: Victor Maxim.

VIDEO
(trebuie să fii conectat pe FACEBOOK pentru a putea vizualiza)

minutul 49 ... BOGDAN ROTARU întoarce fundașul stânga al gazdelor pe toate părțile, șutează din unghi, dar Chihaia respinge în corner;

minutul 53 ... COSTI POPA scapă singur cu portarul gazdelor, după o respingere greșită a unuia dintre apărătorii hârlăoani, însă atacantul nostru are o execuție defectuasă;

minutul 57 ... 0-1 GOOOOOOOOOOOL IONUȚ PAVĂL: acesta șutează imparabil în vinclu de la aproximativ 28 de metri!

minutul 71 ... ocazie la ambele porți: gazdele nu reușesc să înscrie nici din situație de singur cu MARIUS CHIRILĂ, care a închis perfect poarta partizanilor, după care acțiunea se mută la poarta cealaltă, MARIUS PASNICIUC finalizând cu șut după un dribling scurt în interior;

minutul 90+6 ... FINAL DE MECI: centralul Vlad Trifan pune capăt partidei, formația noastră reușind să plece cu toate cele trei puncte de pe terenul Viitorului Hârlău.

MULȚUMIM SUPORTERILOR CARE AU FĂCUT DEPLASAREA LA HÂRLĂU PENTRU A FI ALĂTURI DE PARTIZANII BÂRNOVA!