luni, 14 aprilie 2014

punct muncit pentru partizani

Partizanii Bârnova - AS Ciurbești 2-2 (0-0)
Marcatori: Claudiu Donose ('76 din 11m.), Eusebio Achiți ('90+5) _ _ _ _ _ ('57), _ _ _ _ _ ('88 din 11m.)

Partizanii: C.Dumitrașcu - Boaru, Apetrei, Teodorescu, Putină - Diță (cpt), Achiți - Rânțar ('64 Donose), Rotaru, Cozma - Grigorescu ('64 P.Rusu).

Arbitru: Burgheanu Bogdan, Aionesei Marian și Bocan Andrei;
Observator: Dumitrașcu Vasile.

După ce în urmă cu două etape, sufeream prima înfrângere din campionat, la Voinești, în minutul 90+5, a venit rândul ca în același minut să obținem o remiză, care mărește avansul față de urmăritoarele noastre, Viitorul Ciortești (1-7 la Țibănești) și Real Tomești (0-3 la Prisăcani). Astfel, pe 20 aprilie, în etapa cu numărul 24, în eventualitatea unei victorii obținute pe terenul Stejarului Bârnova, devenim matematic campionii Ligii 5 (Seria 1)!