miercuri, 17 iulie 2013

Victorie la Letcani

Partizanii Barnova au invins cu scorul de 1-0, prin golul marcat in minutul 57 de Cozma Alexandru, echipa de Liga4, Victoria Letcani, in cel de-al doilea meci de pregatire din aceasta vara. Cozma Alexandru devine astfel golgheterul de care au nevoie Partizanii, acesta marcând din nou în acest joc, dupa ce impotriva Popricaniului reusise o dubla.
Partizanii au inceput partida in urmatoarea formula: Agapov Ciprian - Rusu Petru, Vieru Mihai, Rotaru Bogdan - Axinte Razvan, Dita Ionut, Donose Claudiu, Achiti Eusebio, Dianu Daniel - Spita Critian, Cozma Alexandru
Au mai intrat pe parcursul jocului: Ungureanu Radu, Rusu Costelin, Besmeciuc Ovidiu, Nasturas Lucian si Luca Alexandru.
A fost o partida echilibrata, cu ocazii la ambele porți, barnovenii avand chiar o bara in minutul 76, la sutul lui Axinte Razvan, in timp ce jucatorii pregatiti de Adrian Dobrea s-au lovit de apararea bine organizata a echipei noastre sau de interventiile sigure ale lui Agapov.
Meciul a fost arbitrat de Rotaru Alexandru, ajutat de asistentii Scutaru Valeriu si Bordianu Manuel.
Urmatoarea partida de verificare a baietilor nostri se va desfasura duminica, 21 aprilie la Cotnari cu formatia locala Podgoria.