joi, 25 iulie 2013

O noua victorie pentru Partizani

Partizanii Barnova au învins ieri cu scorul de 3-1, formaţia Steaua Magică Iaşi, în cel de-al patrulea meci amical din cadrul perioadei de pregatire premergatoare sezonului 2013-2014, care va debuta pe 11 august.
Meciul s-a disputat pe Stadionul "Tineretului" (Tatarasi-abator).
Partida s-a jucat pe parcursul a trei reprize de cate 35 de minute, cele doua grupari avand astfel posibilitatea de a rula intreg lotul de jucatori avut la dispozitie.
Echipa pregatita de Florin Croitoru, ce va evolua in Seria 2 a Ligii 5 si la care activeaza si barnoveanul Paiu Marian, a dat o replica foarte buna formatiei noastre, reusind chiar deschiderea scorului in minutul 23. Golurile barnovenilor au fost marcate de Rotaru Bogdan '42, Donose Claudiu '63 şi Mititelu Gabriel '89.
Antrenorii Rotaru, Cazacu si Donose au folosit următoarea formulă de echipă: Chirila Marius - Vieru Bogdan, Putina Marian, Vieru Mihai, Dianu Daniel - Mocanu Florin, Dita Ionut, Rotaru Bogdan, Raianu Paul - Luca Alexandru, Axinte Razvan.
Au mai intrat pe parcursul jocului: Dumitrascu Catalin, Mititelu Gabriel, Cozma Alexandru, Donose Claudiu, Besmeciuc Ovidiu, Ungureanu Radu, Rusu Costelin, Nasturas Lucian si Teodorescu Alin.
Partida a fost arbitrata de Baban Vlad ajutat de asistentii Tudorache Stefan si Stefanescu Dan.
Următorul meci amical al " Partizanilor" va avea loc duminica, de la ora 12.30 pe stadionul "Prof. Mircea Andrioaie", împotriva lui Helios Tomesti.